Podsumowanie roku

Podsumowanie roku

Rok 2020 za nami. To czas wielu udanych realizacji, sukcesów i wyzwań mimo trudnych czasów.

 

Dzięki usługom świadczonym na najwyższym poziomie, zdobyliśmy zaufanie wielu klientów, czego dowodem jest montaż 2334 instalacji fotowoltaicznych w 2020 roku. Ich łączna moc to 11 800 kW! Większość instalacji to mikroinstalacje dla domów jednorodzinnych nieprzekraczające 10 kW. Zaufało nam również wielu właścicieli gospodarstw rolnych zajmujących się m.in. produkcją mleka, hodowlą zwierząt czy też agroturystyką. Trzecią grupą naszych klientów są nowocześni przedsiębiorcy, którzy chcieli się obniżyć rachunki za energię w swoim biznesie. 


Dynamicznie rozwijaliśmy i nadal rozwijamy zespół, skupiając ambitnych ludzi i budując relacje na lata. Wspólnie przyczyniamy się do polepszania jakości życia, dbając przy tym o środowisko naturalne.

 

Skąd taki wzrost zainteresowania fotowoltaiką i sukces naszej firmy? Oczywiście z rosnących oszczędności i zysku. Coraz więcej domostw decyduje się na własne źródło energii elektrycznej. Jeszcze kilka lat temu montowano kolektory słoneczne, które dziś są już wypierane przez fotowoltaikę. Panele słoneczne zapewniają energię elektryczną, którą można wykorzystać w dowolnych urządzeniach elektrycznych w tym również grzewczych. 

   

Dzięki rządowemu programowi „Mój Prąd”, inwestorzy mogą otrzymać nawet 5000 zł nieopodatkowanego dofinansowania do instalacji fotowoltaicznej do 10 kWp. Pomagając naszym klientom, na każdym etapie inwestycji dbamy także o formalności. Każdy wniosek, który złożyliśmy w imieniu naszych klientów został rozpatrzony pozytywnie. Łączna kwota środków przekazanych oraz już zatwierdzonych do przekazania przekroczy 11 mln zł!

 

Jesteśmy gotowi na nowe wyzwania, ponieważ w rok 2021 wejdziemy z aż 119 osobowym zespołem! Powstały nowe ekipy monterskie, a w biurze nowe wydziały. Naszych specjalistów będzie można spotkać na wielu ważnych wydarzeniach w branży fotowoltaicznej (np. na Kongresie „Trendy Energetyczne” w Krakowie) jak i na targach branży rolniczej (m.in. Agro Show w Bednarach, Zagroda w Expo Mazury, CTR w Nadarzynie itp.). Pomimo tempa rozwoju wciąż chcemy być blisko ludzi. Jesteśmy otwarci na udział w eventach i wspieraniu lokalnych społeczności.


Instytut Energii Odnawialnej przewiduje że w latach 2021 – 2022 zostanie oddane do eksploatacji około 2,8 GW farm PV. W latach 2022 i 2023 udział farm PV w całkowitej mocy zainstalowanej zrówna się z udziałem mikroinstalacji. Rynek PV zmieni się z typowo prosumenckiego, tak jak to ma miejsce obecnie na zrównoważony pomiędzy zawodowymi elektrowniami PV a prosumentami. Według prognozy IEO moc zainstalowana w PV w bieżącym roku osiągnie 2,5 GW, a tempo przyrostu nowych mocy utrzyma się na takim samym poziomie jak w roku ubiegłym. W 2023 roku moc PV osiągnie 6,6 GW. Natomiast w 2025 roku całkowita moc zainstalowana może osiągnąć 7,8 GW, co oznacza to, że już w 2025 roku moc PV przekroczy założoną w KPEiK na 2030 rok. Na ten moment jesteśmy na 5 miejscu w Europie pod kątem ilości przyłączeń nowch instalacji.

Jakie wnioski płyną z tego dla konsumentów? Tematem fotowoltaiki należy zainteresować się odpowiednio wcześnie, tak aby móc skorzystać z dofinansowań.

 

Projekt i realizacja: GeminiSoftnet | Tworzenie stron: Zobacz >> | Pozycjonowanie stron: Zobacz >>
Copyright © 2021 woltanic.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.