Fotowoltaika a warunki atmosferyczne

Fotowoltaika a warunki atmosferyczne

 

Panele fotowoltaiczne zaczynają powoli na trwale wpisywać się w polski krajobraz. Decydując się na ich montaż można zasilać wszystkie znajdujące się w domu urządzenia i sprzęty elektryczne korzystając z „zielonego prądu”.

 

Kilka informacji o ogniwach fotowoltaicznych

 

Ogniwa fotowoltaiczne do wytwarzania prądu wykorzystują energię emitowaną przez słońce. Pojedyncze ogniwa mają jednak zbyt małą moc, stąd są łączone szeregowo lub równolegle. Do wytwarzania ogniw fotowoltaicznych najczęściej wykorzystywany jest krzem. Pierwiastek ten może zostać wykorzystany w bardzo różnej postaci. W efekcie klienci, którzy zdecydują się na montaż paneli fotowoltaicznych mają do wyboru:

  • panele z ogniwami polikrystalicznymi;
  • panele, w których wykorzystano ogniwa amorficzne;
  • panele z ogniwami monokrystalicznymi.

 

Najlepsze miejsca do zamontowania paneli fotowoltaicznych

 

Panele fotowoltaiczne montuje się podobnie, jak kolektory słoneczne. Najlepiej jest więc, gdy zostaną one zamontowane na południowej połaci dachu. Tak zamontowane panele są najbardziej wydajne. Panele należy przy tym ułożyć tak, aby nie zacieniał ich sąsiedni budynek, wysokie drzewo albo komin. Panele fotowoltaiczne wykonane są w taki sposób, że nie ulegną one uszkodzenia przez intensywnie padający deszcz czy grad. Na wydajność paneli negatywnie wpływa jedynie zalegający na nich śnieg. Inwerter zinterpretuje śnieg jako zacienienie. Aby utrudnić zaleganie śniegu, panele fotowoltaiczne montuje się pod kątem przynajmniej 30 stopni.

Panele fotowoltaiczne są w większości przypadków odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne.

Projekt i realizacja: GeminiSoftnet | Tworzenie stron: Zobacz >> | Pozycjonowanie stron: Zobacz >>
Copyright © 2021 woltanic.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.